רוצים לשדוד את הדמוקרטיה

אסתר שניאורסון גרי

אמש הופיע שוב ראש הממשלה בתקשורת כשהוא שב ומנחה את עם ישראל להישמע להוראות.

הקצף על השפתיים של המראיינים למיניהם  בהתקפה ובהתרסה על כל מילה שאמר בנימין נתניהו כאילו הוא עסוק בקונפירציות ובניצול משבר הקורונה לצרכים פוליטיים אישיים, הביאה למחשבה שעוד רגע קט ומלאך חבלה שנקרא קצף, יבוא ויעמוד לצידם באולפנים.

מטריף אותם ההופעות הממלכתיות של ראש הממשלה. הם הלוא יצאו מאיזון כבר לפני שנים רבות ומצבם רק הולך ומחמיר .כפי שצפע יישאר  לעולם צפע  גם אם ישיל את עורו ויעטה עור חדש- ככה הם.

העיתונאי בן דרור ימיני למשל היה ממוקם אצלי באזור הדמדומים... לא ממש מתועב, אבל  כבעל שריטות עמוקות ורציניות בעיקר כשמדובר בהתיישבויות ביהודה ושומרון. והנה במאמר האחרון הוא הדביק את הטרלול והתייצב לצד יתר הקולגות. הפיוז קפץ לו מהימיני בכל עוצמתו והוא האשים  את ראש הממשלה בהתנהגות שפלה, מאחר שלטענתו, רוב הישראלים תמכו במסע שהיה מאוחד ב-"רק לא ביבי", ועל כן בנימין נתניהו חייב לפנות את הכיסא ... "מדוע הוא לא מפנה  כשהרוב הצביע נגדו, האם הוא חושב שיכפה את עצמו על המדינה" ?

איך אתה לא מתבייש אדון ימיני, איך אתה משקר ומרמה? איך חבריך בשמאל מדברים על קץ הדמוקרטיה כשכחול לבן רוצה לקדם בהליך בזק חקיקה אגרסיבית חסרת תקדים שנועדה למנוע משני מיליון ורבע  אזרחים לבחור במועמדם – בנימין נתניהו. זו הפגיעה החמורה ביותר.

איזה רוב יש לכם? אלה שהצביעו לנתניהו ישירות ובאמצעות מפלגות שהתחייבו לתמוך בו ,הם שניים ורבע מיליון אזרחי  מדינת ישראל, בעוד שלבני גנץ הצביעו פחות ממיליון וחצי שהתחייבו לתמוך בו, ישירות או באמצעות מפלגות אחרות.

רוב יהודי ברור של 56 אחוז לעומת 44 אחוז ל"רק לא ביבי". ממשלה שאין לה רוב יהודי ונשענת על מפלגות של שונאי ישראל וטרוריסטים  איננה ממשלה לגיטימית בארץ ישראל, אויב אינו יכול להיות שותף מבחינה דמוקרטית ומוסרית בשאלה, מי יעמוד בראש מדינת היהודים. לא יעלה על הדעת שהם ישתתפו בהחלטות ובהכרעות כיצד תתמודד המדינה עם אויביה. אפילו בן גוריון כבר קבע זאת :"הם בוחרים ונבחרים לכנסת, לא סופרים אותם ולא מתחשבים בהם".

ממשלת אוסלו שינתה בהפקרות את הכלל והביאה עלינו גיהנום. אתה בן דרור ימיני  ורעייך הדמגוגים הקטנים כמיטב מסורת השמאל, באמת מאמינים שהרשימה המשותפת  וכול אחד מח"כיה ראויים להיחשב כאחד הפרלמנטרים הטבעיים, למרות שהם מצהירים על חיסול המדינה היהודית?כמה פעמים התחייב הקוקפיט ההזוי והמוזר הזה, שלא לקחת ממשלה שנשענת על המשותפת, אפילו הצהירו שלא יסתייעו בה בתמיכה מבחוץ...כלומר יש היום בכנסת 98 ח"כים שנבחרו תוך הצהרת כוונות, שהם מתנגדים באופן מוחלט להקמת ממשלה עם המשותפת. 58 גוש הימין – 33 כחול לבן, 7 ישראל ביתנו. וכאשר אתם מנופפים בהרס הדמוקרטיה, וכבר לא במחשכים מתכננים להקים איתם ממשלה, זהו למעשה שוד הדמוקרטיה הגדול מכולם.

בינתיים הגושפנקה שנתנו ראשי כחול לבן ונתת אתה ושכמותך בעלי הקצף על השפתיים, כבר גרמו נזק אדיר...בערב פורים בחרתם לקיים את הכורעים ומשתחווים להמן. על הרעיון להעביר עריקים מגוש השמאל, קראתם שאין זה דמוקרטי, אבל רבכם יצחק רבין שיחד שני מושחתים כדי להרוס את ישראל...אז מדוע נתניהו אינו כול לנסות ולהביא שלושה אנשי מוסר ומצפון, כדי להציל את ישראל ?

מה אתה רוצה בן דרור ימיני, שכלל אין דרור במוחך אלא  אותה השקפה של הזדהות חולנית , לא אנושית ולא מוסרית עם הפלשתינים, על חשבון ביטחון המדינה ואופייה היהודי, שהאויב הערבי ישב בוועדת חוץ וביטחון ? הרי הם דורשים זאת. די לנזקים הנוראים שגרמתם ! שהבאתם את הפושע עארפאת , שאילצתם את ראש הממשלה לשחרר אלפי רוצחים בעסקאות שונות, הדאגה לגלעד שליט עניינה אתכם כשלג דאשתקד, פשוט כל מעשה ועניין שמסייע לפלסטינים "נגד הכיבוש", אתם ראשונים להתייצב אליו. המדינה היהודית מעניינת אתכם כקליפת השום, אתכם את שופטיכם בבג"ץ, את אנשי הפרקליטות שלכם,ראיתם שילדי פרקליטי המדינה הצביעו למפלגה הערבית ! ילדי ערן שנדר הכריזו על כך תחת כל עץ רענן, הכול מהבית !

אז נספר קצת על ועדת חוץ וביטחון של הכנסת. חברי הוועדה שותפים לחלק מהסודות הגדולים ביותר של המדינה! הם יכולים לתחקר רמטכ"ל וכל נושא תפקיד בטחוני. יור' הועדה לשעבר יובל שטייניץ העלה את דרכי הפעולה של הוועדה : היא מקשרת בין הדרג הצבאי למדיני ויעודה לאפשר בקרה ופיקוח על תהליכי קבלת ההחלטות בנושאי חוץ וביטחון מרכזיים והתאמתם בין המדינאים ובין מערכת הביטחון, הגופים שבפיקוח הוועדה הם משרד ראש הממשלה ובנושאים מדיניים בטחוניים כולל המוסד, השב"כ, המועצה לביטחון לאומי, משרד הביטחון הכולל את צה"ל, התעשיות הבטחוניות וגופים כגון סיב"ט, מלמ"ב, משרד החוץ כגון שגרירויות בעולם, משרד האוצר בנושאי תקציב הביטחון והחוץ. התוכניות המדיניות, איומים מיידיים ועתידיים על מדינת ישראל והמענה של מערכת הביטחון לאיומים אלה, אבטחת מתקנים אסטרטגיים בהתאם לתפישת הביטחון של מדינת ישראל, סיורים במחנות צה"ל ובתעשיות הביטחוניות. הוועדה מאשרת צווי 8 לגיוס חירום, וכן פעולות של שירות הביטחון הכללי והשירותים החשאיים.

לא סיימתי. יש עוד הרבה. אבל נראה לי שאפשר להסתפק בכך. מה אומר עוד ? לראות בימים אלה את משה יעלון שהיה שר הביטחון ורמטכ"ל , אפילו מחמיץ את הלב, וכך אמר: פרסמנו שתי החלטות לפני הבחירות לפסול שותפות עם תומכי טרור מהמשותפת והדחת נתניהו. החלטנו להפר את ההבטחה שלא להישען על המשותפת כדי לקיים את ההבטחה החשובה יותר של הדחת נתניהו ! וכל המוסיף גורע.

ושום מילה מהתקשורת על נתניהו העובד ללא ליאות ובלא שינה כבר ימים רבים, בעצם כמעט תמיד גם ללא קורונה. אבל גם מיטב המופרעים בוודאי יודעים שלפני חודשיים באו מכול העולם ארבעים נציגים  ושועים בגלל נתניהו. השבים מפרו השבוע התבטאו כך :בשום מדינה בעולם אין כניסה של מטוסים לפרו, הכוח שיש למדינת ישראל פשוט דבר בלתי נתפס. אנחנו עברנו מחסום אחרי מחסום של חיילים עם כלי נשק, רק באמצעות אישור ממשרד החוץ  שהורה נתניהו לתת. המדינה פשוט עוצמתית ברמה שאי אפשר לתאר, אירופאים שראו את כל זה היו פשוט בהלם. וגם על זה...כל המוסיף גורע.

טואול - בניית אתרים