השמאל משתמש בבנט וכלל לא מסתיר את זה

״רוץ בנט״ | מו״ל ׳הארץ׳ עמוס שוקן, יו״ר ׳ימינה׳ נפתלי בנט (צילום: מארק ניימן, חיים זך, לע״מ)

עמוס שוקן, שהשבוע שמעתי ראיון איתו לראשונה, ממש הבהיל אותי. האדם הזה מחליט מה יקראו, מה ישננו ובמה יאמינו חסידי עיתונו. הזוי, מבולבל, לא רציונלי, מגומגם משהו, והעיקר – דיבורים מעולם אחר. “אנחנו לא רוצים שנתניהו ימשיך להיות ראש ממשלה”. מי זה אנחנו? הזהו האיש שנותן את הטון ושמשבט תודעות של אנשי שמאל, שופטים, אנשי אקדמיה ומי ששם על עצמו תווית של ״מפותח״?


הוא לא הצליח לענות למראיין מדוע הדבר הכי חשוב הוא שנתניהו יצא מבלפור, ובסוף הסכים עם עצמו שהסיבה היא שראש הממשלה לא נפגש עם אבו מאזן (מה זה לעשות הסכמי שלום בלי למסור יישובים?). על נפתלי בנט אמר שהוא מסוכן, כי לפי שוקן הוא לא ילך לעקירות, על חוק השבות אמר שהוא חוק פשיסטי וארי, ולנתניהו אין יחסים טובים עם ארה״ב.(כשהיה עם טראמפ וממחוותיו, זה לא נחשב).

שוקן הוא למעשה ראש דוברי השמאל. התקשורת שלו מטילה אימה על כולם ויש אנשים שפשוט מפנים עורף למה שהאמינו בו כל חייהם. כך היה עם בני בגין, דן מרידור, ציפי ליבני ואהוד אולמרט. אפילו כל הצמרת הביטחונית התהפכה כשהיא תומכת באמריקנים נגד ראש הממשלה. את רכש הצוללות הצליח נתניהו לכפות, וזו הסיבה לפרשת השקר בה הואשם.

בנט שומע את הדברים. האם זה לא יפריע לו להפוך לכסיל שימושי שישרת אג׳נדה אחרת? האם לא יפריע לו ליישר קו עם ביידן בעניין הגרעין האירני? איך אמר נפתלי, ביידן הוא אוהב ישראל אמיתי, וזאת כאשר כל הממשל שלו זרוע באנשים שהם עוינים בכול מאודם לישראל.

אביו של עמוס שוקן הוא גרשום שוקן, יליד גרמניה. לא ניתן להבין את המגמה האנטי-ציונית שלהם, לרבות המרכיב הפתולוגי של השנאה העצמית בקרב העילית האינטלקטואלית של יהדות גרמניה, ללא הבחנת שורשיה בתנועה הרפורמית בגרמניה, התנועה הפוסלת על הסף את עיקרון הלאומיות היהודית. היהדות הרפורמית נטלה על עצמה לשלול מן היהדות בראש ובראשונה את רעיון הלאום היהודי, זאת במסגרת הדוקטרינה האוניברסלית לפיה נועד העם העברי להביא את מסר אחוות האדם.

במסגרת השנאה היהודית העצמית, הם עשו קפיצה נחשונית וכעת הדמוניזציה של מדינת היהודים כמסקנה העולה מתיאורה של ישראל כישות המבצעת טיהורים אתניים פירושה למחות את ישראל מן המפה. אחד המאפיינים המרכזיים באנטישמיות שהם מפגינים הוא שהם מעוותים את העובדות לרצונם, תוך סילוף היסטורי, פוליטי, כלכלי, פסיכולוגי או מוסרי – לנשוא הכפשתם. לכן ב׳הארץ׳ של שוקן נחשפים למסת השנאה נגד נתניהו. זהו השורש של מהותם, כאשר המכנה המשותף לרוב הקוראים בכלל ולחבורת ׳הארץ׳ בפרט הוא עבר קומוניסטי והווה טרוצקיסטי או סוציאליסטי פרוגרסיבי, לאחר שהקומוניזם כבר איננו תקין פוליטית היום.

ברור שרדיקל יהודי זה רואה היום בציונות בגידה, הציונות שעלה בידה להקים ישות לאומית ריבונית בארץ ישראל. האנטי-ציונים משיגים את מטרותיהם על ידי שלילת זכות ההגדרה העצמית מן העם היהודי על ידי קביעה כי מדינת ישראל היא ישות גזענית, ועריכת השוואה בין מדיניותה של ישראל לזו של הנאצים. ואכן, היודופוביה האירופית מוזנת כיום במידה רבה על ידי פרסומים בכתב ובעל פה של ארגוני היהודי המועיל דוגמת עיתון ׳הארץ׳, ׳בצלם׳, ׳יש גבול׳, ׳שלום עכשיו׳ ועוד שורה ארוכה של גופים בישראל שאינם חדלים לערוך השוואה בין ציונות לנאציזם, הקוראים להטיל חרם כלכלי ותרבותי על המדינה הציונית, לאסור את מפקדי הצבא באשמת פשעי מלחמה ועוד ועוד. הם מקבלים מימון נדיב ממדינות שונות בעולם, כדי שישמיעו את ״מרכולתם״.

טקטיקות שמאליות קלאסיות

המכנה המשותף לכל הרדיקלים הללו הוא מחיקת הזהות הלאומית היהודית על חשבון דבקות בלאומיות של ארץ המוצא והימצאות בשלב פסיכוטי בו אתה מנסה למחות את היהודי מעצמך.

כאשר השמאל הרדיקלי משתמש באופן מוגבר בשואה, אין בזה משהו לא-רגיל. כך אמרה שולמית אלוני, מי שהייתה שרת החינוך וכלת פרס ישראל: “ישראל מושיבה את הפלשתינים במחנות ריכוז. האומנם נמתין עד היום בו תתחיל ההשמדה בגז?” כך, במילים אלו.

לשיטתם, ההשוואה אל גרמניה הנאצית היא אות קלון שאפשר להכתיר בו את הישות היהודית הריבונית. והנה, המדינה היודו-נאצית בנוסח ישעיהו ליבוביץ׳, גיבור תרבות של הליברל הישראלי, היא ביטוי משומש כבר בקרב אותם אנשים המאשימים את ישראל בדיכוי מיעוטים, שלילת זכויות, ודחיית היד המושטת לשלום ״דוגמת אבו מאזן״. כבר טען מרטין בובר במאמר ב׳הארץ׳ ב-16 בנובמבר 1939 שכוונת הציונים להקים מדינה איננה מוסרית וכי הם חוזרים על מעשיו של היטלר.

החתרנות של השמאל תחת המורל הלאומי בישראל מתבצעת בגלוי גם במהלך ימי מלחמה, והם אינם בוחלים בדבר. ימים ספורים לאחר רצח שמונת הישראלים ליד אילת, נכתב:

"לדעתי זו זכותם של הפלסטינים לפעול באלימות נגדנו, אפילו להרוג בנו. יהיו מי שיהיו אותם פלשתינים שהרגו את הישראלים… הצדק איתם. וכמו כל ממשלה אכזרית ופושעת ממשלת ישראל היא זו השופכת את הדם והיא האשמה במות אזרחיה.”

עמוס שוקן מוליך מחנה שלם לשנאה ולטרלול. כשעיתון ׳הארץ׳ כותב “רוץ בנט”, הכוונה היא רוץ להוציא את נתניהו מבלפור, אבל דע לך שאותך נשחט אחר כך. כוחו של השמאל הוא לאתר את החולשות בימין, את זה שרוצה להיות ראש ממשלה אפילו לשבוע ימים. הם מקצוענים בכך. אם לא היה בנט, היו מביאים אפילו את פרופ׳ זליכה עם אפס מנדטים, וקוראים אחריו ״רוץ זליכה, רוץ״. הלוחמה הפסיכולוגית של השמאל מנצלת את הנאיביות של הימין על ידי הקמת אין ספור ארגונים, ועוד עם הכלי השלטוני בג״ץ, נגד הממשלה. בצירוף ההשתלטות המוחלטת על התקשורת, אין להם סייגים וגבולות.

בנט, אל תהיה אוויל. הם יטרפו אותך. אתה תהיה הכבש שלהם. אל תיתן להם לעשות את מה שחולם עליו עמוס שוקן במאמרי המערכת החתרניים – להכחיד את מדינת היהודים. אל תהיה הסנצ׳ו פנסה שלהם.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ד״ר אסתר שניאורסון גרי היא סופרת, משוררת, פובליציסטית ומרצה להיסטוריה.

קישור לכתבה המקורית - באתר מידה

logo בניית אתרים